Aleja zasłużonych ludzi

Kategoria: Warto zobaczyć

Aleja zasłużonych ludzi morza w Rewie została powołana do życia przez Tadeusza Krzysztofa i wójta gminy Kosakowo ku pamięci wszystkich ludzi polskiego morza, którzy na nim pracowali i którzy życie swoje utracili tonąc w nim.

W 2004 roku w Alei wmurowano tablice upamiętniające trzy postacie związane najbardziej z morzem: gen. Józefa Hallera, Klemensa Długiego oraz Jana Leszczyńskiego.

Następnego 2005 roku powstały kolejne tablice pamiątkowe tym razem Mariusza Zaruskiego, Olgierda Borcharda i Augustyna Necla. W kolejnych latach tablicami zostali upamiętnieni: Józef Unróg, Konstanty Matyjewicz, Eugieniusz Kwiatkowski, Joseph Conrad, Teresa Remiszewska-Damsz i Antoni Hryiewiecki. Aleja stanowi również trakt spacerowy wzdłuż brzegu Zatoki Puckiej.

Co roku odbywają się tu uroczystości upamiętniające postacie związane z morzem. Również corocznie kapituła wybiera kolejne postacie do alei ludzi morza.

Atrakcja ta wpisała się już na dobre w życie mieszkańców oraz turystów przybywających do Rewy nad morze. Także organizowany jest Festyn Kaszubki co roku w sierpniu na Szpyrku w Rewie, który jest prezentacją kultury, sztuki oraz tradycji mieszkańców tych terenów.

AddThis Social Bookmark Button

Wasze Filmy

domek nad morzem

 

 

Nasi partnerzy

Polecamy usługi wynajmu sprzętu recykling Auto-Seba. Film z pracy maszyny Doppstadt można zobaczyć na stronie www.auto-seba.pl